Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

Jeśli ten tytuł przykuł Twoją uwagę, najprawdopodobniej jesteś na etapie rozglądania się za kredytem hipotecznym. Ewentualnie rozważasz jego zaciągnięcie w przyszłości. Do wyboru masz dwie opcje: możesz udać się bezpośrednio do banków i w każdym samodzielnie złożyć wnioski o przyznanie kredytu albo skorzystać z pomocy eksperta kredytowego, który przejdzie całą procedurę razem z Tobą, a w wielu krokach za Ciebie – od przedstawienia Tobie ofert w różnych bankach po uruchomienie środków. I to zupełnie bezpłatnie!

Wiele lat spędziliśmy w strukturach bankowych, kilka lat w doradztwie finansowym, więc doskonale znając obie perspektywy, pokusiliśmy się o przygotowanie listy korzyści wynikających ze współpracy z ekspertem kredytowym. Na ten moment model ten jest nam najbliższy, ponieważ właśnie na nim opieramy naszą współpracę z klientami. Pozwoli to Tobie rozpoznać różnice i ułatwi zadecydować, czy najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie doradca w banku czy właśnie ekspert kredytowy. A więc do dzieła!

Oszczędność czasu i wysiłku

Potrzeba mnóstwa czasu i wysiłku, aby przejść wszystkie banki dostępne na rynku,. Na koniec umiejętnie porównać otrzymane oferty i wybrać tę najlepszą. Ekspert kredytowy posiada wgląd w większość ofert i świetnie się w nich orientuje. W odróżnieniu od doradcy w banku, który zna bardzo dobrze swój produkt, lecz z reguły nie zna produktów konkurencji.

Bezpłatna pomoc

Ekspert kredytowy nie pobierze od Ciebie żadnej opłaty za swoje usługi. Wynagrodzenie otrzymuje z banku, w którym uruchomisz kredyt. Pomoże Ci w doborze ofert oraz wypełnieniu wniosków kredytowych. Poinstruuje, jakie dokumenty przygotować, jak płynnie przejść przez kolejne kroki, pomoże rozwiązać trudności, które mogą wystąpić po drodze itp. Jednym z głównych celów współpracy z ekspertem kredytowym jest przejście przez proces kredytowy w możliwie bezpieczny i skuteczny sposób.

Doświadczenie

Ekspert kredytowy, zwłaszcza ten działający na własny rachunek, musi posiadać ogromną wiedzę, aby działać na rynku oraz narzędzia do swojej dyspozycji, których używa w celu doboru najlepszych warunków kredytowych. Wiedzę tę buduje się latami, przechodząc przez różnorodne sytuacje klienta.

Oferta innego banku

Często po pierwszej myśli o zaciągnięciu kredytu, pojawia się druga – pójdę do swojego banku. Skoro jestem ich stałym wieloletnim klientem, powinienem dostać atrakcyjniejsze warunki. Niestety to tak nie działa. W Twoim banku najprawdopodobniej przedstawią Ci najlepszą opcję kredytu, ale tylko u nich. Nie oznacza to wcale, że nie możesz otrzymać lepszego finansowania. Wizyta u eksperta kredytowego pozwoli Ci porówna dziesiątki różnych ofert w różnych instytucjach finansowych.

Sytuacja sytuacji nierówna

Zaskakujące jest również to, że zdarzają się sytuacje, że temu samemu klientowi jeden bank udzieli finansowania, drugi już nie, a trzeci zaproponuje inne warunki kredytu niż te, o które wnioskował. Wynika to z wewnętrznych procedur banków, które znacznie się od siebie różnią. Ekspert kredytowy, bazując na swoim doświadczeniu i wiedzy, jest w stanie przewidzieć wiele zawczasu. Jeśli masz jakieś zobowiązania, on to uwzględni. Podobnie jeśli jesteś samozatrudniony lub jeśli masz słabszą historię kredytową itp. Ekspert kredytowy podpowie, które banki z największym prawdopodobieństwem udzielą w Twoim przypadku decyzji pozytywnej.

 

UDOSTĘPNIJ